Озиме море

…і ось я нарешті відчув солоний вітер, що вдаряє в обличчя дрібними  краплями. Як же все таки тут прохолодно, але саме така краса моря і заворожує.

Кінець листопада. Обожнюю море о цій порі року. Жодних туристів, катерів, шуму, гучної музики… ніщо не дратує, ніщо не відволікає. Наче довкола все вимерло – все, що було зайвим. Приїхати до моря у не сезон – наче вихід за часові рамки. Люблю провести тут кілька днів наприкінці осені – початку зими. На скільки я не переношу море влітку, але на скільки воно мені подобається нині…

Порожні пляжі. Прибережні вулички безлюдні, вікна будинків зачинені, все наче спить. Літні тераси кав’ярень та ресторанів вже давно спорожніли. Горнятко кави в приморському кафе у цей час не лише бадьорить, а й зігріває.

Підняти воріт плаща. Шкодую, що не прихопив з собою шарф, він був би не аби як доречний.

Я вийшов до берегу рано-вранці. Море не спить, воно невпинно б’є своїми холодними хвилями об дерев’яний пірс, налинає на піщаний берег, немов бажаючи захопити усе довкола. У шумі прибою чутно тривожну музику води, нагострюю слух, аби вловити кожну її мелодію. Вона зачаровує, мов якась давня, містична мантра.

Море саме зараз по справжньому живе, коли скинувши з себе увесь тягар туристичного сезону воно почувається вільним від людського ярма. Демонструє, що належить лише самому собі, ніхто над ним не власний. Море самобутнє і не потребує нас, натомість нам воно украй потрібне.

Води його, сірі та бездонні, на горизонті зливаються во єдино з небом. Віддзеркалюючи одне одного вони створюють ідеальний пейзаж, споглядаючи який відпочиває око. Лиш чайки, мов розділові знаки, літають поміж двома площинами, поміж двома світами, розриваючи своїм криком сире повітря.

Так можна до безкінечності стояти і вдивлятись в далечінь. Вода умиротворяє, а хлюпіт її хвиль заколисує свідомість, відганяючи усі турботи. Можна ні про що не думати, просто мовчки смакувати цю терпку палітру кольорів, вдихати солоний бриз і мріяти. Можливо дописати книгу. Можливо просто відпочити…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.